261551-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentala förbrukningsmaterial - Diamanter och profylax
Referensnummer: HSN 507-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal på dentala förbrukningsmaterial.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
DIAMANTER
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33137000 Tillbehör för profylaktisk tandvård, 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård, 33141850 Hygienartiklar för tandvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal på dentala förbrukningsmaterial inom diamanter
PROFYLAX
Del nr: 2
Upphandlingen avser ramavtal på dentalaförbrukningsmaterial inom diamanter