261563-2024 - Resultat
Sverige – Läkemedel – Vätsketerapi och dialys
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVätsketerapi och dialys
BeskrivningUpphandlingen avser läkemedel på rekvisition inom vätsketerapi och dialys för Region Skåne och Region Blekinge.
Föregående meddelande606148-2023
Intern identifierare2023-O001456
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKravspec Läkemedel
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAdministrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (2)
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelInformation till anbudsgivarens om hur Region Skåne hanterar personuppgifter vid upphandling