261584-2020 - ResultatSverige-Ludvika: Vägmarkeringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafiklinjemålning 2020
Referensnummer: GNU 2020/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34922100 Vägmarkeringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Trafiklinjemålningar för Falu kommun, Hedemora kommun, Avesta kommun, Borlänge kommun och AB Borlänge Energi.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Falu kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34922100 Vägmarkeringar, 44811000 Vägmarkeringsfärg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hedemora kommun
Del nr: 2
Avesta kommun
Del nr: 3
Borlänge kommun+AB Borlänge Energi
Del nr: 4