261585-2023 - ResultatSverige-Falun: Förmedling av vårdpersonal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
BEMANNINGSTJÄNST, SJUKSKÖTERSKOR
Referensnummer: HSN 2023/1949
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bemanningstjänst avseende sjuksköterskor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen