Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport, förvaring och sortering av förtidsröster
Referensnummer: VN 2021/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64100000 Post- och budtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stads valnämnd inbjuder till anbudsgivning avseende transport, sortering och förvaring av förtidsröster vid de allmänna valen 2022 samt en option omfattande EP-valet 2024 enligt de förutsättningar och krav som anges i upphandlingsdokumentet med tillhörande bilagor.
Upphandlingen administreras av Stockholms stads serviceförvaltning på uppdrag av valnämndens kansli.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60160000 Posttransport på väg, 64100000 Post- och budtjänster, 64120000 Budtjänster, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79996100 Dokumenthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen