261599-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedel - Kolonial/djupfryst samt frukt och grönt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel - Kolonial/djupfryst samt frukt och grönt
BeskrivningUpphandlingsenheten Mora, Orsa, Älvdalen inbjuder till upphandling av ramavtal för successiva leveranser av livsmedel till Mora, Orsa, Älvdalen, Vansbro och Malung‐Sälens kommuner. Upphandlingen omfattar livsmedel uppdelat i följande delområden: 1. Kolonial samt djupfryst 2. Färsk frukt och grönsaker
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelLivsmedel - Kolonial samt djupfryst
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101990:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15500000 Mejeriprodukter, 15200000 Beredd och konserverad fisk
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLivsmedel - Färsk frukt och grönsaker
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101990:Lot:2