See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknikkonsulter Gislavedshus, Gisletorp och Järnbäraren
Beskrivning: Teknikkonsulttjänster till AB Gislavedshus, Fastighets AB Järnbäraren och Gisletorp Lokaler AB.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Arkitekttjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Brandskydd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Byggnadskonstruktion
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Byggprojektledning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Geoteknik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Hiss
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Mark
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Miljö
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Styr och Övervakning/ El och tele
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: VVS och ventilation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Energideklaration
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109110:Lot:5