261722-2017 - ResultatSverige-Örebro: Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fullserviceförsäkringsavtal för sanering av skadedjur samt försäkring för husbock, hästmyror och sent upptäckta dödsfall.
Referensnummer: 17/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en fullserviceförsäkring avseende sanering av skadedjur samt försäkring för husbock, hästmyror och sent upptäckta dödsfall för ÖrebroBostäder AB:s och dess dotterbolags fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66510000 Försäkringar, 90920000 Sanering av anläggningar, 90921000 Desinficering och utrotning, 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen