2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stationstankning och bulkleverans av HVO100
Beskrivning: Västervik Miljö och Energi AB inbjuder till anbudsgivning avseende stationstankning och bulkleverans av HVO100 i Västervik. Anbud kan lämnas per del. Rangordning om max två leverantörer per del kommer att tillämpas för att säkerställa tillgång på drivmedel.
Intern identifierare: U-029-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09100000 Bränslen
Ytterligare klassificering (cpv): 09134230 Biodiesel, 63712600 Tankning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del