261779-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samhällsbetalda resor - Skolskjuts med större bussar
Referensnummer: UH-2019-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun bjuder in er att lämna anbud i upphandling Samhällsbetalda resor - Skolskjuts med större bussar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Fordonspaket 1 - Kolmården
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Skolskjuts med större bussar.
Fordonspaket 2 - Åby Jursla
Del nr: 2
Fordonspaket 3 - Skärblacka - Vånga
Del nr: 3
Fordonspaket 4 - Skärblacka - Kimstad/Norsholm
Del nr: 4
Fordonspaket 5 - Vikbolandet - Kättinge
Del nr: 5
Fordonspaket 6 - Vikbolandet - Dagsberg
Del nr: 6
Fordonspaket 7 - Vikbolandet - Kuddby
Del nr: 7
Fordonspaket 8 - Eneby Svärtinge/Sydvästen/Södra
Del nr: 8