261780-2017 - ResultatSverige-Varberg: Undervisning och utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning inom samhällsorientering, Socialförvaltningen.
Referensnummer: SN 17 0122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser utbildning inom samhällsorientering, Socialförvaltningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80340000 Speciella undervisningstjänster, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen