261908-2017 - ResultatSverige-Strängnäs: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av IT-konsultmäklartjänster.
Referensnummer: KS/2017:319-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun avser teckna ramavtal, för avrop genom förnyad konkurrensutsättning, avseende IT-konsultmäklartjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72222300 IT-tjänster, 79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling, 79612000 Platsförmedling av kontorspersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen