Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
EFörvaltning för Barn, utbildning och kultur.
Referensnummer: UPPH/2017:20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Flens kommun har som mål att genom införande av eFörvaltning som tjänst, öka digitaliseringen som stödjer och effektiviserar nya arbetssätt, i enlighet med förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48190000 Programvara för undervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen