Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av motordrivna portar
Referensnummer: SP 2022/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44221240 Garageportar
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren bedriver parkeringsverksamhet i ca: 300 garage och p-hus. Av dessa har flertalet garage, p-hus samt vissa ytparkeringar någon form av motordriven port, antingen som yttre skalskydd eller som en del av anläggningens avgränsade områden. Befintliga portar är av varierande fabrikat och utformning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44221240 Garageportar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen