261920-2017 - ResultatSverige-Upplands Väsby: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård.
Referensnummer: KS/2016:415
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lokalvårdstjänster i de lokaler som kommunen har verksamheter. Upphandlingen är uppdelad i olika delområden.
Delområde. Förskolor.
Delområde: Grundskolor.
Delområde: Messingen (Väsby nya gymnasium inkl kontor, konferenslokaler, sporthall samt kulturhus).
Delområde: Kontorslokaler.
Delområde: Äldreboende inkl daglig verksamhet.
Delområde: Fristående Sport- och Idrottshallar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Förskolor
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90919300 Städning av skolor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grundskolor
Del nr: 2
Messingen (Väsby nya gymnasium inkl kontor, konferenslokaler, sporthall samt kulturhus).
Del nr: 3
Kontorslokaler
Del nr: 4
90919200 Kontorsstädning
Äldreboende inkl daglig verksamhet
Del nr: 5
Fristående Sport- och Idrottshallar
Del nr: 6