261938-2026 - Resultat
Sverige – Avfallstransport – Transport av rest- och grovavfall
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransport av rest- och grovavfall
BeskrivningSäffle kommun avser upphandla transport av rest- och grovavfall enligt upphandlingsdokumenten. Uppdraget omfattar transport av rest- och grovavfall i lastväxlarcontainers från Östby Miljöstation, placerad i Åmåls kommun, till Karlstad Energi AB Hedvägen 20, 654 60 i Karlstad.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125656:Lot:1