261956-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Barn- och elevregister II
Referensnummer: UH-2018-239
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Colligio upphandlingskonsult inbjuder leverantörer till upphandling med förhandlat förfarande avseende Barn- och elevregister till Linköping kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen