261956-2023 - ResultatSverige-Huddinge: Installation av larmsystem och antenner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Säkerhetsteknik - Inbrottslarm och passersystem.
Referensnummer: HS/2022:26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Ramavtal Säkerhetsteknik, inbrottslarm och passersystem. Upphandlingen genomförs gemensamt av Huddinge Samhällsfastigheter, Huge Bostäder och Huddinge Kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31625300 Inbrottslarmssystem, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121700 Larmsystem, 42961100 Passerkontrollsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen