261969-2021 - ResultatSverige-Karlskrona: Skogstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Naturvårdsåtgärder för bekämpning av Granbarkborre
Referensnummer: 512-1487-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser Röjning och Gallring av granbarkborre drabbad skog.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77210000 Skogsavverkning, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning, 77211300 Trädröjning, 77211400 Trädfällning, 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk, 77231000 Skogsskötsel, 77231200 Kontroll av skogsskadedjur och -insekter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen