2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personlig Assistans
Beskrivning: Omsorg och arbetsmarknadsförvaltningen i Karlshamns kommun har beslutat att genomföra upphandling gällande utförandet av personlig assistans. Upphandlingen syftar till att genom konkurrensutsättning finna det ekonomisk mest fördelaktiga utförandet av verksamheten och den mest lämpade utföraren.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85312400 Annan omsorg än den som tillhandahålls av boendeinstitutioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130193:Lot:1