Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Språktjänster
Referensnummer: MIUN 2019/2398
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79530000 Översättartjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Mittuniversitetet inbjuder till anbudsgivning gällande ramavtal för språktjänster för att täcka universitetets växande behov av översättning från svenska till engelska, från engelska till svenska samt språkgranskning av engelska och svenska texter inom ramen för universitetets olika verksamhetsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Utvärdering delområde A
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79530000 Översättartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utvärdering delområde B
Del nr: 2