Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och reparationer av storköksutrustning
Referensnummer: KSN-2020-01938
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Uppsala kommuns och de ingående kommunala bolagens behov av service och reparationer av storköksutrustning. Tjänsten omfattar samtliga i ett storkök förekommande maskiner och utrustningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50000000 Reparation och underhåll, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper, 50880000 Reparation och underhåll av hotell- och restaurangutrustning, 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen