262104-2023 - ÄndringSverige-Lund: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dental förbrukning instrument
Referensnummer: FTV220103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården Skåne AB inbjuder till anbudsgivning avseende dentalt förbrukningsmaterial omfattande instrument med varugrupperna Instrument, Puts och polering, Putskoppar, Blästerspetsar - engångs, Blästerspetsar - flergångs, Diamantborr, Engångsborr, Bricksystem och tillbehör, HM kolstål, Zekrya-borr, 12- och 30 bladiga borr och Fräsar.