Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020 PCI-operatör
Referensnummer: 20/58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser avtal på specialiserad läkare inom PCI med kardiologi som specialistkompetens till Sunderby sjukhus. Arbetet omfattar kliniskt arbete, utbildning och handledning inom PCI.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79625000 Förmedling av läkare, 85121000 Läkarmottagningstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121230 Hjärtsjukvård eller specialiserad lungsjukvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen