Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inredningsarkitekt
Referensnummer: 3.2.1-2018-8371
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79931000 Inredningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Migrationsverket har behov av konsulttjänster gällande Inredningsarkitekter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79932000 Inredningsdesign, 79933000 Stödtjänster avseende design
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Migrationsverket har behov av konsulttjänster gällande Inredningsarkitekter. Ramavtal avses att tecknas med tre (3) rangordnade konsultföretag under förutsättning att tillräckligt antal anbud uppfyller förutsättningarna för att kunna antas.