2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern remiss Expedierings- och sampackningstjänst för dialys och parenteral nutrition i hemmet
Beskrivning: Extern remiss avseende upphandling av Ramavtal för Tjänsten expediering och sampackning av läkemedel och förbrukningsmaterial till patienter inom öppenvården med peritonealdialys (PD), hemodialys (HD) eller parenteral nutrition (PN)/intravenösa vätskor IVV) i hemmet.
Intern identifierare: 2024-O001010
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85149000 Farmaceutiska tjänster