262202-2016 - ResultatSverige-Skövde: Sopbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sidlastande tvåfacks sopbilar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Skövde.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Avfallshantering Östra Skaraborg (AÖS) inbjuder till anbudsgivning avseende inköp av 2 kompletta sidlastande tvåfacks sopbilar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34144511 Sopbilar, 34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144510 Fordon för avfall
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.