262212-2016 - ResultatSverige-Broby: Informations- och marknadsföringsprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Broby, Osby.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser profilprodukter, så som give-aways att använda vid exempelvis mässor men även gåvor att ge till personalen. Upphandlingen genomförs som en samordnad upphandling mellan Östra Göinge kommun och Osby kommun, där Östra Göinge kommun är den samordnande myndigheten. De upphandlande myndigheterna avser teckna ramavtal var för sig för perioden fr.o.m. undertecknande t.o.m. 31.7.2019 med möjlighet till förlängning i ett (1) år.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.