Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: nej
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Lastväxlare till Räddningstjänsten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Broby.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser köp och leverans av en lastväxlare till Räddningstjänsten. Befintlig lastväxlartank ska användas. Leverans bör ske senast 31.12.2016, dock senast 30.4.2017.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34130000 Motorfordon för godstransport
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.