See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyra av entreprenadmaskiner, last- och kranbilar med förare
Beskrivning: Upphandlingen avser löpande avrop av hyra av olika typer av entreprenadmaskiner och last- och kranbilar med förare.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anläggningsarbetare med VA kompetens (utan maskin)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Grupp 2113 Grävmaskiner bandburna, klass 2113007
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Grupp 2113 Grävmaskiner bandburna, klass 2113009
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Grupp 2113 Grävmaskiner bandburna, klass 2113019
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Grupp 2113 Grävmaskiner bandburna, klass 2113022
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Grupp 2113 Grävmaskiner bandburna, klass 2113025
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Grupp 2113 Grävmaskiner bandburna, klass 2113029
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Grupp 2113 Grävmaskiner bandburna, klass 2113032
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Grupp 2114 Grävmaskiner bandburna, reducerad svängradie, klass 2114011
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Grupp 2114 Grävmaskiner bandburna, reducerad svängradie, klass 2114019
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Grupp 2114 Grävmaskiner bandburna, reducerad svängradie, klass 2114032
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Grupp 2123 Grävmaskiner hjulburna, klass 2123008
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Grupp 2123 Grävmaskiner hjulburna, klass 2123010
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Grupp 2123 Grävmaskiner hjulburna, klass 2123012
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Grupp 2123 Grävmaskiner hjulburna, klass 2123016
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Grupp 2123 Grävmaskiner hjulburna, klass 2123019
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Grupp 2123 Grävmaskiner hjulburna, klass 2123022
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Grupp 2124 Grävmaskiner hjulburna, reducerad svängradie, klass 212416
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Grupp 2124 Grävmaskiner hjulburna, reducerad svängradie, klass 212419
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Grupp 2124 Grävmaskiner hjulburna, reducerad svängradie, klass 212422
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Grupp 1223 Dumprar 4-hjulsdrivna, klass 1223016
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Grupp 1233 Dumprar 6-hjulsdrivna, klass 1233023
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Grupp 2215 Hjullastare ramstyrd, klass 2215014
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Grupp: 2215 Hjullastare ramstyrd, klass: 2215018
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Grupp: 2632 Grävlastare ramstyrd, klass: 2632020
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Grupp: 2632 Grävlastare ramstyrd, klass: 2632030
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:26
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Lastbil 3-axlad entreprenadbil med tippflak
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:27
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Lastbil 3-axlad med lastväxlare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:28
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Lastbil 4-axlad med lastväxlare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:29
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Kranbil, med fordonsmonterad kran < 9,9 tonmeter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:30
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Kranbil, med fordonsmonterad kran 10-19,9 tonmeter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:31
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Kranbil, med fordonsmonterad kran 20-34,9 tonmeter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:32
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Kranbil, med fordonsmonterad kran 35-49,9 tonmeter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:33
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Kranbil, med fordonsmonterad kran > 50 tonmeter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124419:Lot:34