26224-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Konsultramavtal - Entreprenadbesiktning av belysningsanläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultramavtal - Entreprenadbesiktning av belysningsanläggningar
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för att tillgodose trafikkontorets behov av att utföra entreprenadbesiktningar av belysningsanläggningar.
Intern identifierareT2023-03058
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71356100 Tekniska kontroller, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonsultramavtal - Entreprenadbesiktning av belysningsanläggningar