26225-2023 - ResultatSverige-Luleå: Installation av styr- och reglersystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RAMAVTAL FÖR ENTREPRENAD- OCH REPARATIONSARBETEN -STYR och ÖVERVAKNING
Referensnummer: 202209
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
10. Styr och övervakning:
Arbetena omfattar:
- Styr och övervakningsarbeten för ventilation-, värme- och kylanläggningar.
- Mindre Entreprenader vid om-, till- och nybyggnationer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32441200 Fjärrmät- och styrutrustning, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen