262257-2026 - Planering
Sverige – Dataanalys – RFI Svenska och Utländska Kreditupplysnings- och affärsinformationstjänster
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI Svenska och Utländska Kreditupplysnings- och affärsinformationstjänster
BeskrivningExportkreditnämnden (EKN) förbereder anskaffning av kreditupplysnings- och affärsinformationstjänster. Genom denna RFI inbjuds ni att bidra med information om era produkter inom området. Det handlar bland annat om innehåll, geografisk täckning, accessmöjligheter, automatisering, servicenivåer, informationssäkerhet, prismodeller och användarvänlighet.
Intern identifierareDnr D26/01928
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72316000 Dataanalys
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 71620000 Analystjänster, 72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning, 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 72300000 Datatjänster, 72310000 Behandling av data