26227-2026 - Resultat
Sverige – Byggnation av avfallsanläggning – Förbehandlingsanläggning för matavfall linje 2, Cyklon med sandavvattnare
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörbehandlingsanläggning för matavfall linje 2, Cyklon med sandavvattnare
BeskrivningDenna upphandling syftar på att leverera och installera en cyklonavskiljare kombinerad med ett sandavvattningssystem. Borlänge Energi kommer att bygga en till linje till sin förbehandlingsanläggning för matavfall. Behovet är uppdelad i följande fyra upphandlingar: Mottagningsficka och depacker ABBE 2025/405 Cyklon med sandavvattnare (Denna upphandling) ABBE 2025/406 Efterbehandling av rejekt ABBE 2025/407 Tankar för slurry, spädvätskor och cyklon ABBE 2025/408
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45222100 Byggnation av avfallsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114141:Lot:1