262290-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarstöd vid Luleå tekniska universitet
Referensnummer: LTU-1525-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Luleå tekniska universitets stöd för chefs- och ledarprogram, rekryteringsstöd, coaching/handledning, verksamhetsutveckling och tema- och faktautbildningar. Uppdragen kan bestå av både längre program och kortare uppdrag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 79600000 Rekryteringstjänster, 79632000 Utbildning av personal, 79633000 Personalutveckling, 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering, 80000000 Undervisning och utbildning, 80532000 Chefsutbildning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen