Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterljus
Referensnummer: 188/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31522000 Julgransbelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser drift och underhåll av vinterljus i det offentliga rummet inom Helsingborgs stad. Entreprenaden Vinterljus omfattar dekorationsljus inom Helsingborgs stad. Vinterljus är årlig dekorationsbelysning under vinterperioden november till och med februari.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31522000 Julgransbelysning, 31524210 Väggbelysning, 31527200 Utomhusbelysning, 31527260 Belysningssystem, 45316100 Installation av utomhusbelysning, 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus, 71318100 Ljustekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 02/09/2019Slut: 30/08/2025
Detta kontrakt kan förlängas: nej