26235-2025 - Resultat
Sverige – Systemtjänster och tekniska konsulttjänster – IT-konsulttjänster inom systemutveckling och systemförvaltning 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-konsulttjänster inom systemutveckling och systemförvaltning 2025
BeskrivningJordbruksverket bjuder in till att lämna anbudsansökan i denna selektiva upphandling av IT-konsulttjänster inom systemutveckling och systemförvaltning. Jordbruksverket kommer att bjuda in max 8 stycken anbudssökande till att lämna anbud. Jordbruksverket kommer att tilldela ramavtal till 5 stycken ramavtalsleverantörer under förutsättning att så många anbud uppfyller ställda krav.
Intern identifierare2.8.11-04673/2024
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72240000 Systemanalys och programmering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000