2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal AVLOPPSSPOLNING OCH SLAMSUGNING
Beskrivning: Uppdraget omfattar avloppspolning, slamsugning, filmning av rör och brunnar samt rengöring och tömning av fett- och oljeavskiljare inom beställarens fastighetsbestånd. Uppdraget ska bidra till driftssäkra avloppssystem, förebyggande underhåll och effektiv förvaltning. Leverantören ska återkoppla med eventuella åtgärdsförlag.
Intern identifierare: 25/50
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000