262468-2017 - ResultatSverige-Halmstad: Gaser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedels-,medicintekniska- samt övriga gaser Region Halland Dnrgs160224.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Hyrköp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Hallands län.
Nuts-kod SE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Se förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
24100000 Gaser, 24111500 Gaser för medicinskt bruk
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.