262468-2020 - ResultatSverige-Luleå: Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av maskiner, bodar mm
Referensnummer: KLF 2020/39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen