26249-2021 - ResultatSverige-GÄVLE: Skadeförsäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sandviken Energi AB
Referensnummer: 20/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66515000 Skadeförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Egendoms- och avbrottsförsäkring mm, samt ansvarsförsäkring mm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Egendoms- och avbrottsförsäkring mm
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66510000 Försäkringar, 66515200 Sakförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ansvarsförsäkring mm
Del nr: 2
66516000 Ansvarsförsäkringar