See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontrastinjektorer för DT
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för kontrastinjektorer inklusive förbrukningsmaterial för användning vid diagnostiska undersökningar med Datortomografi (DT) i Region Skåne. Kontrastinjektorerna kommer att ha placering på flera orter inom Region Skånes Bild- och Funktionsdiagnostiska verksamheter (BoF-Skåne).
Intern identifierare: 2024-O000390
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000