Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betaltjänstleverantör (Payment service provider) för onlineköp
Referensnummer: 31-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212110 Programvaruutvecklingstjänster för kassasystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar betalningar för biljettköp online (köp via webb och mobilapp). Betaltjänsteleverantör ska kunna hantera betalningar och återköp av biljetter. Upphandlaren vill ha en helhetslösning där leverantören tar ett helhetsansvar för förmedling av betaltjänster, där underhåll och support ingår i uppdraget.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30163000 Betalkort, 48110000 Programvara för kassasystem, 48810000 Informationssystem, 66110000 Banktjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Information om ramavtal eller dynamiskt inköpssystem