262539-2016 - ResultatSverige-Ed: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kalkspridning Dalsland 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västsverige.
Nuts-kod SE23 Västsverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Leverans och spridning av kalk för spridning i sjöar, på Våtmarker och med doserare i Dalslandskommunerna.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90700000 Miljötjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.