262548-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningsinsatser inom Förändringsledning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Arbetsförmedlingen upphandlar utbildningsinsatser inom Förändringsledning enligt ställda krav i förfrågningsunderlaget.
Avtalet med Arbetsförmedlingen kommer att tecknas elektroniskt. Tänk på att registrera er via www.csign.se för att kunna teckna avtal elektroniskt.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79420000 Managementtjänster, 80511000 Personalutbildning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.