2. Förfarande
Förfarande
Titel: 8721-Jägersro
Beskrivning: Entreprenad omfattande utformning av det intilliggande området för det framtida Skånska Travsällskapet (STS) med en ny gatuutformning, komplett VA-system, dagvattendamm, gångbro, belysning och landskapsutformning. Entreprenaden omfattar bland annat: • Anläggande av lokalgata • Gång- och cykelvägar • Ledningsförläggning • Dagvattenmagasin inkl. brygga och spänger • Plantering • Belysning • Markbeläggning • Gång- och cykelbro • Masshantering • Terrassering
Intern identifierare: TN-2021-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar, 45233130 Anläggningsarbeten för allmänna vägar, 45233161 Anläggningsarbeten för gångbanor, 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 8721-Jägersro