2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster säkerhet, SLL1667, 2024
Beskrivning: Upphandlingen utgör en samordnad ramavtalsupphandling och omfattar Konsulttjänster inom säkerhetsområdet till Region Stockholms förvaltningar och bolag. Upphandlingen består av fyra (4) avtalsområden: Avtalsområde 1: Krisberedskap Avtalsområde 2: Civilt försvar Avtalsområde 3: Säkerhetsskydd Avtalsområde 4: Utredning och omvärldsbevakning Varje avtalsområde avser en sammanhållen tjänst, där anbud ska lämnas på hela avtalsområdet.
Intern identifierare: FSN 2024-0054
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
Ytterligare klassificering (cpv): 71317200 Hälso- och säkerhetstjänster, 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Säkerhetskonsulter SLL1667, 2024