Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift, underhåll och support av Open ePlattform, 2020/00022
Referensnummer: 2020/00022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72415000 Webbvärdtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift, underhåll och support av dalakommunernas (12 st.) Open ePlattform.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212222 Programvaruutvecklingstjänster för webbservrar, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72227000 Konsulttjänster för dataanalys, 72250000 System- och stödtjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Drift och support av dalakommunernas (12 st.) Open ePlattform.