See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetskonsult till Nya Sjukhusområdet Lund, NSL
Beskrivning: Uppdraget är att stödja verksamheterna i arbetet med en behovsanalys för framtidens universitetssjukhusområde i Lund. Utredningarna kommer att utgöra underlag för ett kommande programhandlingsskede. Uppdraget omfattar konsulttjänster såsom: • Behovsanalys för vård- och stödverksamheter • Simuleringar av lokalbehov • Produktions- och kapacitetsanalyser • Verksamhets- och processutveckling • Organisationsutveckling • Omvärldsanalys och framtidsspaning • Övrig rådgivning inom uppdraget.
Intern identifierare: 81800000-408594-53002
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79420000 Managementtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000