Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal på städmaskiner
Referensnummer: KS 2019-69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39713400 Golvvårdsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun upphandlar ett ramavtal gällande städmaskiner. Syftet är att teckna avtal med en leverantör som kan tillgodose kommunens löpande behov av inköp av städmaskiner under ramavtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen